STILPLAST

Plastový sportovní povrch nové generace je nejen mobilní, ale i dobře skladný a plně nahrazující dosavadní používané povrchy jako je linoleum, parkety či palubky. Pro své velice dobré vlastnosti má široké využití v tělocvičnách, halách a venkovních sportovištích.
Image
STILPLAST R-EVO

Speciálně vyvinut pro in-line hokej, ale stejně dobře může být použit pro další sporty jako futsal, basketbal, florbal, nebo badminton. Dlaždice jsou vyrobeny ze silného stabilního polypropylenu.

 

 

Image
STILPLAST OUTDOOR MULTISPORT

Speciálně vyvinut pro hřiště na míčové sporty jako volejbal, fotbal, basketbal, nebo badminton. Může být použit i pro in-line hokej.

Image
STILPLAST OUTDOOR INLINE

Díky speciálně upravenému povrchu a nízkému tření jsou hráči schopni vést puk stejně dobře jako na Stilplast R-Evo. Může být použit i pro další sporty jako fotbal, basketbal nebo volejbal.

Image
STILPLAST OUTDOOR TENNIS
Speciálně upravený povrch pro potřeby tenistů a odskok tenisové=ho míče. Výstupky na dlaždicích zajišťují stoprocentní tření při odrazu jako na antuce. Tato dlaždice není primárně určena pro in-line hokej právě kvůli své vlastnosti pevně držet nohy při zatáčení a brždění.
  • Rozměry 1 dlaždice - 330 x 330 x 10,5 mm
  • Hmotnost 1 dlaždice - 0,43 kg
  • Hmotnost 1m2 plochy - 3,90 kg
  • Spotřeba dlaždic na 1m2- 9 ks
Image

Doplňky STILPLAST

Náběhové hrany - Zkráceně krajovky. Používají se pro zakrytí hran plochy v otevřeném prostoru. Všechny dlaždice mohou být doplněny těmito krajovkami, ať už vevnitř, nebo venku. Plocha vypadá líp a hra je bezpečnější.
Dilatační dlaždice - Tyto dlaždice se používají k prokládání venkovních dlaždic, aby se vyrovnala roztažnost plastového povrchu z důvodu teplotních výkyvů. Plocha potom zůstane stále rovná, plochá a na svém místě.
Inline PUK - Oficiální in-line hokejový puk pro FIRS Mistrovství světa. Na vlastnostech tvaru a designu se za spolupráce s in-line hokejsty i ledními hokejsty pracovalo dlouhé roky, až byl nakonec puk perfektní. Jeho váha sedne jak profesionálům, tak rekreačním hráčům a nováčkům. Tento puk se používá po celém světě a pomáhá rozvíjet in-line hokej.

Konstrukce

Hrací plochu tvoří čtvercové dlaždice vylysované ze směsi polypropylenů. Dlaždice jsou opatřeny spojovacími zámky, které zajišťují jednoduchou montáž i demontáž. Díky tomu můžeme snadnou montáží jednotlivých desek pomocí snadno zapadajících zámků umístit na jakýkoliv pevný povrch jako je beton, dřevo, guma a jiné pevné povrchy. V případě poškození je tedy možná výměna jakékoliv dlaždice.

Vyznačení hřiště

Vyznačení hrací plochy na daný sport: Florbal, In-line hokej, Basketbal a jiné se provádí dilatačními dlaždicemi a samolepícími páskami, které jdou v případě nutnosti snadno a bezezbytku odstranit. Je možné nalajnovat i více druhů sportů na jednu plochu a oddělit je barevností lajnovacích čar. Zpravidla jsou rovné lajny vyznačeny dilatačními spárami a oblouky lepené samolepící páskou. Naše dlaždice jsou matné, tím se zabrání nepříjemným odrazům světel, blesků fotoaparátů, kamer a slunečním paprskům, které se odráží z lesklých dlaždic a tím někdy znemožňují perfektní hru hráčů
Image

Montáž a demontáž

Montáž a demontáž povrchu je je velice jednoduchá a rychlá. Povrch je dodáván na paletách v deskách o rozměru 133x100 cm (12 kusů pospojovaných dlaždic). Celé desky se kladou na zpevněný povrch v jednom směru a tlakem na systém zámků dojde k jejich spojení. Pro demontáž plochy se používá tkz. PÁRAČ, který umožňuje jednoduše rozpojovat zámky, bez velké námahy a ohýbání.  
Přednosti materiálu
- Snadná a jednoduchá aplikace
- Vysoká mechanická odolnost
- Vysoká odolnost vůči povětrnosti
- Jednoduché čištění a údržba
- Snadná opravitelnost
- Ekologická aplikace
- Možnost lajnování multifunkčního hřiště

Údržba

Údržba povrchu je velice jednoduchá. Čištění lze provádět běžnými čistícími a odmašťovacími saponáty, jak ručně tak strojově. Minimálně jednou za rok by se měla provést prohlídka plastového povrchu (nejlépe v dubnu před začátkem sezony) a provést nutné opravy nebo čištění.